Nákupní taška Menu

Budete si přát zlatý nebo stříbrný? Nebo něco méně tradičního?

Nabídka materiálů pro výrobu šperků je v dnešní době tak bohatá, že vybrat si z ní může s ohledem na své finanční možnosti opravdu každý. Pokud máte hlouběji do kapsy nebo se vám jednoduše nechce za šperky příliš utrácet, zaměřte se na stříbrné šperky. Pro tradicionalisty zůstává zlato stabilní jistotou. Oproti zlatu zhruba dvojnásobně dražší platinu pak ocení milovníci luxusu a čistého stylu.

Levné stříbro

Hlavní výhodou stříbra je jeho cenová dostupnost. Prsten, či náhrdelník ze stříbra mnohdy seženete již za několik stovek. Stříbrný šperk se tak hodí jako malá pozornost či drobný dárek. Pro zvýšení odolnosti povrchu stříbrného šperku se používá potažení tenkou vrstvičkou zlata či rhodia, kterou se vyplatí po několika letech nošení pravidelně obnovovat. Získáte tak velmi odolný šperk s vynikajícím leskem dražšího kovu, který se méně opotřebovává a pomaleji stárne.

Tradiční zlato

Tento kov se pro výrobu šperků používá již od starověku, možná déle. Zlato je jedničkou v klenotnictví a zlatým šperkem nikdy nic nezkazíte. Hodí se jak pro drobné pozornosti, tak na slavnostní příležitosti, například na zásnuby či svatbu. Zlato je velmi tvrdým a odolným kovem vhodným ke každodennímu nošení. Dokonalosti dosahuje doplněním o drahé kameny, brilianty či levnější zirkony. Barevně můžete volit ze tří variant. Tradiční zlato žluté, doplňuje bílé zlato s přídavkem stříbra nebo palladia. A trojici uzavírá zlato růžové vznikající přidáním mědi se stříbrem.

Žluté zlato vybírejte pro ženy lpící na tradicích se světlou až nazlátlou pletí. Decentní bílé zlato pro ženy se světlou pletí a úspěšné byznysmenky. A růžové zlato je ideální pro romantické blondýnky a zrzky.

Ušlechtilá platina

Nejodolnějším materiálem pro výrobu šperků je v současnosti platina. Ta je zároveň i nejdražším ušlechtilým kovem a díky tomu jsou šperky z ní symbolem luxusu. Na první pohled platinu nerozeznáte od bílého zlata. Pokud ale zvážíte dva stejné prsteny z platiny a ze zlata, ten z platiny bude zaručeně těžší. Rozdíl je však minimální, při nošení vás prsten z platiny rozhodně nebude tížit. Šperk z platiny však zatíží vaši peněženku. Cenově je v porovnání se zlatem platina zhruba na dvojnásobku. Tento drahý kov si pro doplnění žádá již opravdové diamantové skvosty. Pořizujete-li platinový šperk, počítejte tedy již opravdu s velkým výdajem.

Platina polichotí světlé pleti s růžovým podtónem. Skvěle doplní outfit silné ženské osobnosti, která preferuje decentní kvalitu s odolným designem.


Rychlý kontakt a navigace

Sanderova 1616/14 - 170 00, Holešovice, IČ: 06129480

Do nákupní tašky bylo vloženo:

Název...

Pokračovat v nákupu Do nákupní tašky

x