Nákupní taška Menu

Jak vybrat zásnubní prstýnek?

Rádi byste své přítelkyni projevily svou lásku k ní a nevíte čím jí udělat radost? Věnujte ji snubní prsten. Poradíme Vám s výběrem.

Základní informace

Zásnubní prsten se v minulosti stal symbolem nabídky k sňatku. Muž své vyvolené přítelkyni dává najevo, že by s ní chtěl strávit zbytek svého života. Zásnubní prsten by měl být ozdobený diamantem nebo jiným broušeným krásným kamínkem.

Prsteny jsou vyráběny z různě drahých, ale i běžných kovů. Cenové rozpětí je různé. Vše záleží na výběru materiálu a na výběru kamínku.

Muž předává prsten ve chvíli, kdy svou budoucí ženu žádá o ruku. Tím dává najevo svou lásku.

Jak vybrat zásnubní prsten?

Většina mužů si není jistá, jaký prstýnek by se mohl přítelkyni líbit. Poradíme Vám pár tipů na výběr toho pravého prstenu. Výběr prstenu je významnou událostí každého muže, který chce po zbytek svého života být ve spojení se svou nastávající ženou.

Velikost

Velmi důležité při výběru prstýnku je znát velikost prstu Vaší partnerky. Pokud Vaše přítelkyně nosí prstýnek, nenápadně si jej půjčte a pravítkem zjistěte jeho vnitřní průměr. Pokud prstýnek nenosí, porovnejte její prsty s těmi svými. Vždy je lepší koupit o pár milimetrů větší prsten a v případě potřeby jej nechat zmenšit.

Materiál

Druhou důležitou vlastností při výběru zásnubního prstýnku je vhodná volba materiálu. Uvědomte si, jaké šperky Vaše přítelkyně ráda nosí, zdali preferuje stříbro, zlato nebo chirurgickou ocel.

Zlato je drahý kov, proto má i velmi vysokou cenu. Výhodou zlata je jeho stálost barvy a tvaru.

Výhodou chirurgické oceli je cenová dostupnost a odolnost materiálu.

Stříbrné prstýnky vypadají krásně a jsou cenově dostupnější. Jejich nevýhodou je snadné opotřebení, poškození a rychlá koroze.

Druhy zásnubních prstenů

Existuje mnoho druhů zásnubních prstenů. Výběr druhu zásnubního prstenu závisí na mnoha faktorech, jako jsou materiál, počet kamínků a barevnost.

Zásnubní prsten z bílého zlata s diamantem

Kombinací bílého zlata a jemného diamantu nemůžete nic zkazit. Vypadá dobře na každé ruce. Vybrat si můžete prsten s jedním větším nebo více malými diamanty.

Zásnubní prsten s barevnými diamanty

Barvy patří ke každému stylu života, proto si své místo našli i ve světě zásnubních prstenů. Barvu diamantu zvolte dle oblíbené barvy Vaší partnerky.

Zásnubní prsten s drahokamy

Drahokamy jsou různě barevné, takže prstýnku dodají krásu. U výběru drahokamu se můžete inspirovat významem kamenů pro znamení zvěrokruhu.

Eternity prsteny

Tyto ojedinělé prsteny se pyšní svým zdobením po celém obvodu prstýnku.

Atypické zásnubní prsteny

Pokud své city chcete dát opravdu najevo, nechte pro ni vyrobit šperk na míru, třeba ve tvaru srdce, motýla nebo oblíbené květiny.

Kde zásnubní prsten nosit?

Prstýnek můžete nosit, kde je Vám to příjemné nebo kde si myslíte, že vynikne nejlépe. Většinou ženy svůj okouzlující prsten nosí na prsteníčku levé ruky, a to až do svatby.

Kde nosit zásnubní prsten po svatbě?

Pokud zásnubní prstýnek chcete nosit společně se zásnubním, můžete si vybrat z několika variant. Můžete jej dát nad Váš snubní prsten nebo na jakýkoliv jiný prst na Vaší ruce, kde Vám bude nejlépe sedět.


Rychlý kontakt a navigace

Sanderova 1616/14 - 170 00, Holešovice, IČ: 06129480

Do nákupní tašky bylo vloženo:

Název...

Pokračovat v nákupu Do nákupní tašky

x