Nákupní taška Menu

Jak nakupovat šperky na internetu?

Nenaleťte podvodníkům a přečtěte si několik rad jak správně nakupovat šperky na internetu.

Stejně jako v kamenných obchodech, i na internetu se můžete setkat s pochybnými internetovými weby, které nabízejí falešné, nekvalitní, nebo podezřelé šperky. V tomto článku Vám poradíme, na co si dát pozor a čemu se vyvarovat, když budete nakupovat šperky na internetu.

V první řadě bychom však rádi zmínili, že nakupování šperků na internetu není obecně nebezpečné. Dnes už se na internetu kupují daleko větší a dražší věci, jako auta a dokonce i letadla. Lidé si také přes internet posílají peníze a vyřizují bankovní transakce, což je úplně běžné a hlavně pohodlné.

Náš e-shop používá stejnou technologii pro ochranu dat jako banky, takže se nemusíte bát, že někdo zneužije Vaše informace, jelikož jsou s námi v bezpečí. My můžeme například použít pouze Váš email, abychom Vám posílali nové kolekce nebo zajímavé články, ale jen pokud k nám tomu dáte svůj souhlas. Dnes už bohužel naprostá většina internetových stránek a obchodů ihned zařadí Váš email do své databáze a každý den Vás mohou bombardovat nechtěnými emaily, které Vám zahlcují schránku a berou Váš čas.

Certifikát SSL

Jak už jsme zmínili v úvodu, první věc, na kterou by si měl dát návštěvník webové stránky nebo obchodu pozor, je zabezpečenost stránky a s tím i zabezpečenost návštěvníkových údajů. To se dá poznat velice snadno a prakticky ihned, jak dorazíte na první stránku jakéhokoliv webu. Poznáte to tím, že se podíváte na políčko, kde je vyobrazena webová adresa obvykle v levém horním rohu obrazovky. Pokud je před názvem webové adresy vyobrazen zelený zámeček, vedle kterého je zeleným písmem napsáno „Zabezpečeno“, znamená to, že Vaše údaje jsou v bezpečí a stránka je zabezpečena.
K tomu je dobré zkontrolovat, jestli se před webovou adresou zobrazuje „https“ anebo jen „http“. Zobrazuje-li se zeleně napsáno „https“ znamená to, že je stránka zabezpečena. Jestliže se zobrazuje jen „http“ nebo nic, tak stránka není zabezpečena a neměli byste do ní vkládat své osobní údaje.

Au 375 Zlato a Ryzost

Nyní se již dostáváme k našim doporučením, jak správně nakoupit šperky na internetu. Poměrně nepříjemné zjištění nastává, když se podíváme na prodej 9Kt (Au 375) zlata. Mnohé internetové ale také i kamenné obchody prodávají šperky vyrobené z 9Kt slitiny zlata, které se u nás v České republice zákonně nesmí prodávat. Nejnižší povolená ryzost zlata, která se smí u nás prodávat je 14Kt (Au 585). Slitina 9Kt zlata není sama o sobě špatná, avšak co se týče kvality a barvy, tak je daleko pozadu oproti 14Kt nebo 18Kt zlaté slitině.
Další poměrně důležitý fakt je, že zlatý šperk s ryzostí 9Kt není zlatý šperk, jelikož podíl zlata v 9Kt zlatu je nižší než polovina (Slitina obsahuje jen 37.5% zlata, zbytek tvoří obecné kovy a stříbro). Proto je také šperk z 9Kt slitiny o poznání levnější než podobný model šperku z 14Kt zlata. Avšak co se kvality, barvy a hodnoty týče, tak se 9Kt šperk nemůže rovnat se stejným šperkem z 14Kt zlata.
Tudíž když si zákazník koupí šperk, který je tvořen z 9Kt zlaté slitiny v domnění, že si koupil zlatý šperk, tak je v tu chvíli bohužel na omylu a prodejce si už jen libě mne ruce, jak na prodeji skvěle vydělal.

Fotky šperků a 3D modely

Jeden z hlavních faktorů při nákupu šperků na internetu jsou jednoznačně obrázky produktu. Zde se však opět setkáváme s několika problémy a nekalými taktikami. Mnoho e-shopů používá místo opravdových fotek 3D modely, které se tvoří uměle na počítači a podle kterých se teprve šperk ručně vyrobí. Tyto snímky získají zadarmo od výrobce, takže nemusí platit další peníze za fotografie skutečných produktů. Mezi 3D modelem a skutečným šperkem je však propastný rozdíl. Také už se Vám mohlo stát, že jste si na internetu objednali krásný šperk, ale poštou Vám přišlo něco, co rozhodně neodpovídalo obrázku. Je to dané tím, že snímky 3D modelů vypadají dokonale, ale uměle, mají jinou barvu, uměle vytvořený lesk a záři, kameny a kov se příliš třpytí a celkově nevypadají jako reálné šperky. Mnoho prodejců volí 3D modely namísto opravdových fotek jelikož ví, že na opravdových fotkách by byla vidět nepříliš valná kvalita jejich prodávaných šperků.
Další věc, kterou e-shopy u svých fotek hojně užívají, jsou počítačové úpravy barvy, lesku a nedokonalostí šperku. To zapříčiní sice okouzlující efekt na první pohled, když se však člověk nějakou dobu na fotku zadívá, pozná, že je fotka moc „vyumělkovaná“ a s realitou nemá mnoho společného.

Puncovní úřad

Každý internetový obchod, který chce prodávat stříbrné, a zlaté šperky musí být zaregistrován na puncovním úřadě. Dále by také měl na svých stránkách mít vyobrazeny puncovní značky. Pokud tedy na stránkách nenajdete informace o registraci na puncovním úřadě ani obrázek puncovních značek, raději se nákupu z tohoto obchodu vyhněte. Šperky by totiž nemusely být opuncovány, a tudíž by mohli mít nízkou ryzost nebo být i falešné.


Rychlý kontakt a navigace

Sanderova 1616/14 - 170 00, Holešovice, IČ: 06129480

Do nákupní tašky bylo vloženo:

Název...

Pokračovat v nákupu Do nákupní tašky

x